Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Ľadová princezná

Camilla Läckbergová

  • Vydavateľ: Slovart
  • Vydané: 2009
  • Počet strán: 318
  • Bežná cena: 9,92 €
  • Knihu kúpite v týchto e-shopoch:
    bux martinus gorila panta rhei 

Anotácia

Ľadová princezná je prvý z radu kriminálnych príbehov, čo sa odohrávajú v malom prímorskom letovisku juhozápadného Švédska. Hlavnými postavami sú Erika - mladá spisovateľka a Patrik - mladý policajt. Erika sa náhodou stane svedkyňou objavenia zamrznutej nahej mŕtvoly vo vani. Mŕtva je Alexandra, jej najlepšia kamarátka z detstva. Zistí sa, že bola tehotná a spočiatku sa všetci domnievajú, že spáchala samovraždu, dôkazy však svedčia o vražde.

Komentáre


+Pridaj prispevok
blanka: ľadová princezná, Oznámiť správcovi
Severských autorov som nepoznala, toto bola moja prvotina a veľmi ma zaujala. Pomerne ľahko zapamätateľné mená, príjemný dej kde je nielen krimi, ale aj príbeh lásky :
Počet reakcií 0
Reagovať
Martin: Výborná prvotina, Oznámiť správcovi
Ľadová princezná je prvotina tejto švédskej autorky. Hlavnou postavou sú, spisovateľka Erika, ktorá neprežíva najšťastnejšie obdobie, a policajný komisár Patrik. Dej sa odohráva v malom švédskom mestečku Fjällbacka, ktoré bolo rybárskou osadou. Ústredným motívom knihy je vyšetrovanie vraždy Alex, Erikinej kamarátky z det viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
nektarinka: Ľadová princezná, Oznámiť správcovi
Pre mňa to bola prvá kniha od autorky a musím sa priznať, že ma zaujala. Dobrý príbeh, dej bez nejaký zdĺhavých opisov, zapamätateľné mená, ale celkovo som čakala ukončenie deja nejaké výraznejšie. Boli tam rozvinuté príbehy ľudí, ale zavŕšenie ich činnosti som sa nedočkala. Ale oplatilo sa čítať ;
Počet reakcií 0
Reagovať
Petra Hanzelová: Ľadová princezná, Oznámiť správcovi
moja prvá prečítaná kniha od Camilly o mladučkej Erike fušujúcej sa policajtom do remesla, v časoch keď som ešte nemala poňatia o kvalitách krimi románov v podaní severských autorov...takto to nejako začalo a odvtedy som sa od nich už neodtrhla:
Počet reakcií 0
Reagovať
furjanka: Výborná., Oznámiť správcovi
Ľadová princezná bola perfektná. Dobre sa čítala, skoro som ani nedýchala. Už sa teším na ďalšie Läckergovej knihy.
Počet reakcií 0
Reagovať
Lenka Ružeková: Ďalšia výborná!, Oznámiť správcovi
Od Camilly mam precitane vsetky knihy a mrzi ma, ze slovensky preklad trva velmi dlho. Aj tato kniha bola vyborna, pacilo sa mi, ze bolo ukazane, ako sa vlastne Erika a Patrik zoznamili. Tiez bolo zaujimave, ze mrtvolu nasla samotna Erika. A nakoniec, cele rozuzlenie je bravurne. Tesim sa na nove knihy! Verim, ze Camilla nesklame :
Počet reakcií 0
Reagovať
rita: monika ..., Oznámiť správcovi
Monika, nesúhlasím s Vami. Nesbo je teraz number one aj u mňa. Od CL som čítala len Morskú pannu, ale píše zaujímavo, ľahko čitateľne, zápletka takisto vynikajúca. Postupne mám v pláne prečítať si aj jej dalšie knihy.
Počet reakcií 0
Reagovať
danka85: pre mna novy Kepler, Oznámiť správcovi
Autorku som objavila nahodou a ako prva sa mi do ruk dostala tato kniha. Stylom pisania, tym ako bol zapleteny dej mi pripomina Keplera, ktory je pre mna najlepsi z krimi.Jednoducho lahko pisane, ziadne zbytocne rozpisovanie. Kniha sa cita velmi dobre a rychlo, napriek tomu som obcas od stranky dvihla hlavu a predstavovala som si kupelnu, v ktorej viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
gertruda: agatha zo severu :, Oznámiť správcovi
ďalšia zo skvelých severských krimi napísaná takým christieovským štýlom, kde nie je núdza o akciu ale nechýba ani opis
Počet reakcií 0
Reagovať
Monika: CamillaL, Oznámiť správcovi
Kniha ma veľmi nezaujala, popravde som ju ani nedočítala dokonca. Už z názvu a prvých strán sa dá určiť o čo v celej knihe pôjde a ak ste zvyknutý na autorov ako Jo Nesbo, myslím, že pri tejto knihe sa budete dosť nudiť.
Počet reakcií 2
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?