Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Yrsa Sigurðardóttir

(* 24. august 1963, Island)

Islandská spisovateľka, autorka detektívok a románov pre deti.
Vyštudovala stavebné inžinierstvo na islandskej univerzite Háskóli Ísland, pokračovala na Concordia University v Montreale. Niekoľko rokov pracovala ako inžinierka v spoločnosti Fjarhitun. Štyri roky bola technickou vedúcou v medzinárodnom tíme pre veľký európsky elektrárenský projekt na východe Islandu. V odľahlom pracovnom tábore sa tam začala venovať literatúre (1998) a odvtedy vedie dvojitý život inšinierky a úspešnej autorky.

Prvých 5 krimi románov je voľne prepojených postavou advokátky Tóry Gudmunsdottir a jej nemeckého priateľa Matthiase, bývalého policajta. V dramatických napínavých detektívkach hrajú podstatnú úlohu aj nevyriešené tajomstvá minulosti. Čitate....viac

Knihy autora

Komentáre


+Pridaj prispevok
9D9bjzM0cfbP: T9xlFkmE4C, Oznámiť správcovi
I still think wrote the best thing ever on the whole home schooling thing.And in my experience judges don come to view everyone as wicked. They DO have only their internal compass to keep them on course, since they never bump into anyone who can tel viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
Aq7q6dZdB: 7LxlhFYT5J3, Oznámiť správcovi
I bought a album by them but I never really lintesed to it in any real depth. The only song that stood out was the one where Spencer sang. Waste of money, but, iv wasted much more on more stupid things.
Počet reakcií 0
Reagovať
interpol: super, Oznámiť správcovi
čítala som tri jej preložené knihy a môžem povedať,že boli super...Pre nás tajomné prostredie,povahy ľudí,krajina...Doporučujem prečítať.
Počet reakcií 0
Reagovať
Pedrito: palce hore, Oznámiť správcovi
Tato autorka je tak trochu v tieni popularnejsich spisovatelov severu. Jej detektivky vsak boli prve s ktorymi som sa stretol. Myslim severanskie : A je to klenot.
Počet reakcií 1
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?